Приказ на производот

Супер кондензатор

Алуминиумски електролитски кондензатор

Цврст кондензатор

Радијални најмали суперкондензатори 2.7V 1.0F 4×25 Дијаметар на микро ултракондензатор Φ4

Радијални најмали суперкондензатори 2.7V 1.0F 4 ...

Радијален тип Farad кондензатори 2.7V 100F 22*45mm

Радијален тип Farad кондензатори 2.7V 100F 22*45mm

Ултра кондензатор 2,7V 25F, добар избор за резервно напојување

Ултра кондензатор 2.7V 25F, добар избор за назад-...

V Тип Монета тип Супер кондензатор 4.0F 5.5V

V Тип Монета тип Супер кондензатор 4.0F 5.5V

Тип на монети 0,1F 5,5V Фарад суперкондензатор

Тип на монети 0,1F 5,5V Фарад суперкондензатор

Прилагодено дизајнирани Радијален тип Суперкондензатори 2.7V 5F 10*16

Прилагодено дизајнирани Радијален тип Суперкондензатори 2.7...

Пин за лемење Snap во ултра кондензатор 2.7V 100F 22*45

Пин за лемење Snap во ултра кондензатор 2.7V 100F 22*45

Фарад КОДЕНЗАЦИ 2.7V 1.5F 5*22

Фарад КОДЕНЗАЦИ 2.7V 1.5F 5*22

16,2V 83,3F модул ultraCapacitor Lower ESR серија

16,2V 83,3F модул ultraCapacitor Lower ESR серија

Модули со супер кондензатор од 5,5 V 5,0 F со пасивен балансиран отпорник

Модули за супер кондензатор од 5,5 V 5,0 F со отпорник...

Тип на монети 5.0F 5.5V Фарад кондензатор двослоен кондензатор

Тип на монети 5.0F 5.5V Фарад кондензатор со двоен слој...

Монета тип C-тип Супер кондензатор 5,5V 0,22F

Монета тип C-тип Супер кондензатор 5,5V 0,22F

МИНИАТУРНИ АЛУМИНИУМСКИ ЕЛЕКТРОЛИТИЧКИ КОНДЗАТОРИ од серијата RG

Серија RG МИНИАТУРНА АЛУМИНИУМСКА ЕЛЕКТРОЛИТИЧКА КАПА...

МИНИАТУРНИ АЛУМИНИУМСКИ ЕЛЕКТРОЛИТИЧКИ КОНДЕНЗАТОРИ Серија RF

МИНИАТУРНИ АЛУМИНИУМСКИ ЕЛЕКТРОЛИТИЧКИ КОНДЕНЗАТОРИ RF S...

Оловен минијатурен алуминиумски електролитски кондензатори RA серија

Оловен минијатурен алуминиумски електролитски кондензатори...

Радијални минијатурни алуминиумски електролитски кондензатори RL серија

Радијален МИНИАТУРЕН АЛУМИНИУМ ЕЛЕКТРОЛИТИЧКИ КАПАЦИТО...

Радијални електролитски алуминиумски кондензатори RD серија

Радијални електролитски алуминиумски кондензатори RD серија

Радијални електролитски алуминиумски кондензатори цела серија

Радијални електролитски алуминиумски кондензатори цели S...

Општа намена Радијални електролитски алуминиумски кондензатори RC серија

Општа намена Радијален електролитски алуминиум околу...

Алуминиумски електролитички кондензатори со голема големина KQ серија

Алуминиумски електролитски кондензатори со голема големина KQ...

10000uf 35V Стандарден прицврстувач за лемење во кондензатор Серија KM

10000uf 35V Стандардно лемење во капацито...

Радијални електролитски алуминиумски кондензатори за општа намена KE серија

Радијален електролитички алуминиум за општа намена Ca...

Алуминиумски електролитски кондензатори Цврста хибридна YB серија

Алуминиумски електролитски кондензатори Цврсти хибридни ...

Тип SMD Проводен полимер Цврст хибриден кондензатор ТБ серија

SMD Тип на спроводлив полимер цврст хибриден капацитет...

SMD проводни полимерни кондензатори КТ серија

SMD проводни полимерни кондензатори КТ серија

Радијални цврсти електролитски кондензатори BC серија

Радијални цврсти електролитски кондензатори BC серија

Радијален тип на спроводливи полимерни електролитички кондензатори CA серија

Радијален тип на проводен полимер електролитичко капаче...

Наша предност

01

Доволен капацитет

Доволен капацитет

Newclears има повеќе од 15 производни линии за главната
производи.Месечниот капацитет е околу 300+
контејнери, лесно можеме да се справиме
вашите големи нарачки.

02

Супер кондензатори

Супер кондензатори

Висока фреквенција и висока издржливост на струја, висока стабилност, ниска
ESR, Широко се користи во колото за оптоварување со висок импулс и висока струја.
Можеме да обезбедиме висококвалитетен метализиран специјален филм
Кондензатори по добра цена.

03

OEM фабрика

OEM фабрика

OEM и ODM, исто така, се добредојдени пробните нарачки, поевтина такса за мувла и
може слободно да ви помогне со дизајнот на брендот.Нашите професионални дизајнери
Тимот и искусната продажба може да ви обезбедат прекрасен OEM
дизајнира и ви дава конструктивен предлог за да овозможите
производите на вашиот бренд за да го освоите вашиот пазар.

индекс_25

Вовед во компанијата

Матичната компанија на Chengdu Holy Tech Co., Ltd. (накратко Holy) е основана во 2004 година. Оттогаш, ние сме посветени на дизајнирање, производство и маркетинг на алуминиумски електролитски кондензатори, проводни полимерни кондензатори и супер кондензатори.Ние сме високотехнолошко претпријатие на национално ниво, со повеќе од 30% од нашите вработени се персонал за истражување и развој, добивме 100+ основни патенти за производство и изум, воспоставивме долгорочна соработка со Кинеската академија на науките, Универзитетот Цингхуа, Универзитетот Жонг Шан, Универзитетот во Сечуан и други истражувачки институти.

Гледај Повеќе

Управување со системот за квалитет

индекс_17
Култура

Култура

QIT (Тим за подобрување на квалитетот)

NPI

NPI

DFX
Преглед на Gating

Добавувачот

Добавувачот

Квалификација на добавувачот/ Дисквалификација

ЛАБ

ЛАБ

ХАСА/ Тест за животна средина/ Тест за живот...

Процес

Процес

Линиска квалификација Процесна рутинска ревизија (4M)

QMS

QMS

IS09001/14001
IATF16949

Последни вести

Xiaomi Phone 55W GaN користи свети полимерен кондензатор во цврста состојба

При демонтирање на оригиналниот Xiaomi 55W GaN полнач на Xiaomi 11, беше откриено дека новиот тип полимерен кондензатор во цврста состојба од серијата смарагд CS се користел внатре во полначот.Овој полимерен кондензатор во цврста состојба го усвојува дизајнот на пакување на чипови и минијатуризација.Ги има предностите што ги...

Вовед во неколку типични апликации на суперкондензатор

Вовед во неколку типични апликации на суперкондензатор Првата типична апликација: краткотрајно резервно напојување со мала моќност Мерач RTC држење на часовникот Во процес на откажување или замена на батеријата, со цел неговото внатрешно RTC коло да работи непрекинато под наведеното ...

Примена на супер кондензатор во националната одбранбена опрема

Примена на супер кондензатор во националната одбранбена опрема Суперкондензаторот, како најважна компонента за снабдување со енергија во опремата за оружје со голема моќност, е нов тип на уред за складирање енергија, кој може да произведе огромна енергија за многу кратко време и може да се нарече „ енергија в...